Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş

Danamandıra Tabiat Parkı Piknik ve Kamp Alanı

  • 169 defa görüntülendi

Açıklama

Danamandıra Tabiat Parkı Piknik ve Kamp Alanı

*İstanbul’dan Silivri’ye 65 km mesafede olan işletmeciliğini 49 yıllığına Esenyurt Belediyesi tarafından Orman Bakanlığından kiralanan Danamandıra Tabiat parkına özel araçlarınızın yanı sıra 402 numaralı otobüslerle ulaşım mümkündür. Çatalca ve Silivri’ye olan yakınlığından dolayı hafta sonları kalabalık olan bu gölet hafta içi daha sakindir.

*Giriş ücreti

Giriş ücreti olarak biz motorlarla gittik 16 tl ödedik araba ile gidecek olan arkadaşlarımız 24 tl  giriş ücreti bulunmaktadır.

*Alana gelmeden köyden alışverişinizi yapabilirsiniz. Küçük büfelerde var harika köfte yapan bir işletme var aynı zamanda tavsiye ederim. Alan içerisinde herhangi bir işletme olmadığı için hazırlık gitmenizde fayda var. Köyün adı üzerinde yol üzerinde bir sürü manda ile karşılaşabiliyorsunuz.

*Telefon ve internet alanın her noktasında çekiyor. Tuvaletler temiz fakat duş yeri göremedik. Daha önceden kamp atmaya ve olta balıkçılığına izin verilirken pandemi nedeniyle bir süre için kısıtlama getirilmiş ve sadece günlük gezi için hizmet vermekteler. Kamp atmak için alanın her yeri müsait özellikle iskele etrafı müthiş bir manzara bulunmaktadır. Fotoğraflarınızda size eşsiz güzellikler sunacaktır. Alan içerisinde çeşme olduğu için su sıkıntısı yaşamazsınız. Çok sayıda masa bulunması ve ateş yakmak serbest olduğu için piknikçilerin akın ettiği bir alan .Bana göre İstanbul’un Abant’ı olma yolunda sakin sakin ilerliyor.

*Tabiat parkı içerisinde güzel bir yürüyüş alanı bulunmakta, orman içerisinde meşe ağaçları arasında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz ayrıca fotoğraf çekinmeyi sevenler için iskele de harika günbatımı pozları yakalayabilirsiniz.

*Gölet içerisinde sazlıklar ve nilüferler bulunmakta olup kuşların dansına sıklıkla rastlayabilirsiniz. Pandemi sonrası tekrar kamp atmaya başlandığında keyifle kamp yapacağınız alanlardan biri. Şiddetle tavsiye ederim.

 

Video

Sokak Görünümü

Yorumlar - 1

Yağmur

Yağmur

Güzel bir anlatım olmuş elinize emeğinize sağlık 🤞

Yorum Ekle

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle

0
Kapat

Sepetiniz