Arama
Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş
  • 1757 defa görüntülendi

Açıklama

Muğla  – Akyaka Akbük Koyu

Ulaşım:1. Nasıl gidebilirim ?

Akbük Koyu Akyaka’ya 25 km mesafede yer alıyor. Yol boyunca solunuz deniz, iki tarafınız uzun ağaçlarla kaplı. Bu muhteşem yolun sonu Akbük koyuna çıkıyor. Kendi aracıyla gidecek olanlar dikkat etmeli, yol baya virajlı. Otostopla gidecek olan arkadaşların akşamüzerine kalmadan yola çıkmalarını tavsiye ederim. Akbük tarafına denize giden araçları kaçırmamak gerekli.

KAMP:2. Kamp bölgesinin genel durumu

Akbük sahili boyunca sıralı şezlonglar, konaklayacak butik oteller ve deniz kenarında iskelelere masalar atılmış şık restoranlar bulunmakta. Akbük koyunda sahil sonunda ücretli bir kamp alanı bulunmaktadır. Ücretli kamp alanlarını tercih edenler ve rahat etmek isteyenler burada kamp atabilir. Akbük’te ücretsiz kamp yapmak istiyorsanız sahilin boşalmasını bekleyip akşamüzeri plaj kuşağındaki ağaçların önünde çadır kurabilirsiniz. Fakat sabah insanlar sahili dolduracağı için rahatsızlık duyabilirsiniz. Erken saatte toparlanmanız gerekecektir. Ayrıca zemin taşlık ve eğimli olduğundan çok konforlu olmayabilir. Yine de Akbük’ün tadını çıkartmak için bu rahatsızlık göze alınıyor.Telefon ve internet sorunsuz çekiyor. Wc ve duş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ücretli lavabolar bulunmaktadır. (2019’un yazında Wc 3 tlydi). Biz buraları kullanmak yerine kafelerin tuvaletlerini kullanıyorduk. (2tl) ve bu sayede telefonlarımızı şarj edebiliyorduk.

3. Giderken yanımıza neler almamız gerekiyor?

Alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birkaç market bulunmakta, fakat normal market fiyatlarının 2 katına satılmaktadır. (1 paket makarnayı 6 tl ye aldığımızı hatırlıyorum. Merkezden alışveriş yapmadığımız için pişman olmuştuk.) Gereğinden fazla para ödemek istemeyenler Akbük’e geçmeden Akyaka’nın merkezinden alışveriş yapabilirler.

4. Kamp alanında yapabileceğimiz etkinlikler nelerdir?

Akbük Plajını sonuna kadar yürüdüğünüzde karşılaşacağınız yokuşu çıktığınızda ağaçlarla kaplı piknik yapabileceğiniz ve denize girebileceğiniz küçük bir koyla karşılaşıyorsunuz. Fakat bu bölgede kamp kurmak ve ateş yakmak yasak ayrıca bekçi tarafından kontrol edilmektedir. Akbük sahili ateş yakamaya uygun bir bölge değildir.

5.Kamp yeri değerlendirmesi ?

Akbük denizi masmavi ve cam gibi, dibi net bir şekilde görebiliyorsunuz. Yüzmesi, izlemesi gayet keyifli. Fakat sahil sabah saatlerinde çok yoğun oluyor. Akşamüzeri insanlar dağılınca koy daha güzel bir hale geliyor. Akbük koyu sadece deniziyle bile sizi kendine hayran ediyor. Sizin de yolunuz Akyaka’ya düşerse planlarınız arasında Akbük koyu olsun derim. 

Sokak Görünümü

Yorumlar - 10

Sefik.888888

Mükemmel yer 👍🏾

Ali sayin

Ali sayin

Mükemmel yer gerçekten sayenizde gittim gördüm

Beyza

Beyza

Görseller ve bilgiler çok güzel 👍🏻

Ayşe nur okuyucu

Ayşe nur okuyucu

Mavinin yeşili en güzel tonu …

Alper yılmaz

Alper yılmaz

Aşık oldum süper bir yer 😊

naturalkamp

naturalkamp

Muhteşem 🙂

Umut kayduu

Umut kayduu

Doğanın güzel olduğu yer😍

Emine

Emine

Muhteşem bir manzara muhteşem bir anlatım 👍

Ali

Ali

Harika bir anlatım elinize sağlık

Büşra tuncer

Büşra tuncer

Bu güzel anlatım için çok teşekkürler en kısa sürede deneyimlemek istiyorum..

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle