Arama
Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş
  • 1358 defa görüntülendi
  • 3 defa kaydedildi

Açıklama

MUĞLA / AKYAKA ORMAN KAMPI 

Nasıl gidebilirim ?

Muğla şehir merkezine 36 km ve Çınar bölgesi Akyaka’nın merkezine 2.5 km uzaklıkta yer alıyor. Mesafe çok uzak olmadığı için kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz .

 

 Kamp bölgesinin genel durumu

Kamp yapılan bölge denizin kenarında, sahile yüksekliği olan çam ağaçlarıyla dolu çok geniş olmayan bir araziden oluşmaktadır. Burada ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Muhtemelen bahardan sonra ziyaret ederseniz sizi bir sürü çadır ve kampçı karşılıyor olacak.

Ücretli Kamp alanı tercih edenler Akyaka merkezdeki orman kampına kamp atabilirler. Ayrıca Akyaka’nın farklı yerlerinde birçok ücretli kamp alanı bulunmaktadır.

Çınar sahilini arazinin sağ tarafından aşağı inince göreceksiniz. Sahilinde kum bulunmuyor çakıl taşlarıyla kaplı. Denizi çabuk derinleşiyor ve akşamüzeri dalgalı oluyor. Sahil bölümünde ağaç bulunmadığı için gölge bulamıyorsunuz. Gölge isteyenler ağaçların bulunduğu bölüme eşyalarını bırakıp denize girmek için sahile inebilirler. Günün hangi saati olursa olsun ağaçlarla kaplı bir alan olduğu için mutlaka bir gölge buluyorsunuz.

Tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan maalesef bulunmuyor. Üzülerek söylüyorum ki yolun karşısındaki orman kağıt peçetelerle dolu.(  Wc olmaması doğaya atık bırakabileceğimiz anlamına gelmiyor! Kullandığınız kağıt peçetelerinizi bir poşete toplayıp daha sonra çöpe atabilirsiniz!!!!)

Giderken yanımıza neler almamız gerekiyor?

En yakın market merkezde yer alıyor. Aracı olmayanlar ihtiyaçlarını aldıktan sonra çınara geçmeliler. Zemin ise bazı bölgeler düz bazı bölgeler eğimli. Bulduğunuz boş yerlerdeki zemini kontrol edip çadırı kurabilirsiniz. Doğada olduğumuz için Sinek, karınca, böceklerle karşılaşabilirsiniz.

Çınar kamp alanında genelde her yaştan insan bulabilirsiniz. Wc olmaması dışında Ailece kamp yapmak için uygun bir ortam.

Telefon sorunsuz çekiyor. Elektrikli aletlerinizi şarj edebileceğiniz bir alan bulunmuyor.

Extra olarak kendinizi korumak için yanınıza sinkov alabilirsiniz.

Kamp alanında yapabileceğimiz etkinlikler nelerdir?

Çınar ağaçlık bir bölge olduğu için normal şartlarda ateş yakmak yasak fakat bazı grupların mangal yaktığını görmüştüm. Kamp alanında Denize girebilir, Çam ağaçlarının altında boylu boyunca uzanıp huzurla keyif çatabilirsiniz.

Akyaka’yı keşfe çıkabilir, İsteyenler Azmak nehrindeki tekne turlarına katılabilir. Merkezde ki birbirinden renkli mekanlar insanlar sizi bekliyor. Akyaka cıvıl cıvıl içinizi ısıtıyor ve yazın coşkusunu yaşatıyor.

 

Sokak Görünümü

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle