Arama
Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş

Açıklama

Tekirova koyu


*Sabahın o sessiz ve en temiz saatleri yola çıkmanın verdiği keyif çok başakadır. Çantasını alıp çıkan bilir ?phaselis ile çamyuva arasında kalan Alacasu Cennet koyu’na gitmek için heyecanla yola çıkanların uyku ile imtihanı diyebiliriz. Kemer’e gider gibi yola çıkıyoruz. Yol üzerinde giderken kahvaltı  yapılabilecek en güzel yerlerden biri,”doğa” kahvaltı  tesisleri. İçeride ortada kurulmuş sıcacık bi şöminesi var . Yer bulup yanı başına oturur, sıcacık çay-simit yaparsanız çok şanslısınız. Aracı  olanlar için ulaşım kolay. Kumluca-Kemer yolu üzerinden giderken sapak var. (Tabelalar sizi yönlendiriyor)Buradan dar bir orman yoluna girmeniz gerekiyor. Aracı olmayan tur araçlrıyla gidenler de yol ağzında aracı burakıp yürümeleri gerekıyor. Dar ve toprak bir yoldan,çam ormanlarıyla kaplı,mis gibi havasını içinize çekerek,sakin ve patika bi yolu yaklaşık 1 km kadar yürüdükten sonra ilk koy ile karşılaşıyorsunuz.Bu koyun adını “adı yok” olarak koymuştum ki sonradan bi ismi varmış öğrendim? Tekirova Koyu(mehmet ali bükü). Koya inerken inanılmaz bi manzarası var. Küçük kısa bi plajı var ancak çok samimi bir koy sizi karşılıyor. Hemen aşağı inince Araba tekerleğinden Ağaca bağlanmış bi salıncak var. Tam yerleşip sallanırken sanki tüm koy sizi kucaklıyor hissi veriyor. Eğer hala duruyorsa 2 tur sallanmanızı ve büyülenmenizi tavsiye ederim. Hatta bu koyda harika bi kamp yapılabilir. Küçük uzanan sahilin bir kısmı iri iri taşlık olduğu için deniz ayakkabısı ile konaklamanız keyfinizi artırabilir. Bu koyda uzun zaman geçirirseniz büyük taşların aslında denizle ne kadar uyumlu olduğunu duyacaksınız.

*Bu arada bu koya girerken caretta caretta bölgesi olduğunu belirten bir kaç yazı ile karşılaşıyorsunuz. Koruma alanı olarak belirlenmiş bazı bölgelere girilmiyor.

*Bu samimi koydan ayrılıp patika toprak yolu devam ediyorsunuz. Beydağları Milli Parkı arkanızda kalıyor. Bu defa daha  uzun ve doğal güzelliklere sahip bir yol yürüdükten sonra bir süre sonra cennet koyu görünüyor. Sol tarafınız koy sağ tarafınız dağ manzarası ile devam ediyor. Öyle muhteşem bir yol ki, o derin mavi ve yeşilin tonları sizi yürürken durduruyor. İzlemeye doyamıyor gözler. Yine koy etrafında çam ağaçlarıyla kaplı. Bu koy daha büyük ve uçsuz bucaksız görünüyor. Ağaçların arasından birden karşınıza çıkan deniz adeta gözlerinizi kamaştıracak. Cennet koyu adının hakkını vermiş . Sahili kum olduğu için rahatlıkla yürüyüş yapışabiliyor. Bir uçtan bir uca yürümek inanılmaz keyifliydi. Bir de güzel bi müzik size eşlik ediyorsa… 175 metrelik  plaja sahip, yürüyüş parkurları olan ve kamp alanı olarak geniş bi alana sahip cennet koyu tatilcilerinde en uğrak yerlerinden biri olmuş.Hatta günlük kemerden tur şeklinde bile gelinebiliyormuş.

Daha güzel koylarda buluşmak dileğiyle 

Sokak Görünümü

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle