Arama
Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş
  • 1039 defa görüntülendi
  • 1 defa kaydedildi

Açıklama

İzmir  – Urla Demircili koyu

1. Nasıl gidebilirim ?

İzmir’in Urla ilçesine bağlı Demircili Köyü, Urla’ya 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Urla’yla demircili köyü arası sizi dar bir yol beklemekte ve bir süre toprak yol gidilmektedir. Özellikle demircili koyuna gidilen yol biraz virajlı dikkat etmek gerek. Plaja varana kadar yol kenarında köy sakinlerinin evleri, restoran işletmeleri bulunmakta.Adını köyün isminden alan demircili plajı köye ortalama 3 km uzaklıkta. Kendi özel aracımızla gittiğimiz için otobüs seferleri bilgisine sahip değilim, fakat otostopla seyahat edenler için bahar ve yaz aylarında ulaşımın sorun olmayacağını söyleyebilirim.

2. Kamp bölgesinin genel durumu

Demircili plajı iki farklı plaj ve bu plajları birleştiren saplı bir ada alanına sahip. Hangi bölgede vakit geçirmek istediğiniz size kalmış. Ada tarafına yönelmeden düz devam ettiğinizde Demircili sahiline ulaşacaksınız. Önünüz masmavi deniz ve kumsal, arka tarafın ise kırsal ve bol yeşillik olduğunu göreceksiniz. Bölgede geniş bir arazi üzerinde sıralı dikilmiş zeytin ağaçları gerisinde ise küçük çalılar ve ağaçlardan oluşmuş orman yapısı bulunmakta. Demircili’yi huzurlu kılan tarafta bu denli bakir oluşu. Nisan ayında gittiğim için herhangi bir işletme hizmet vermiyordu fakat bu bölgede yazın hizmet veren yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kafetarya ve wc bulunmaktadır.Yaz aylarında plajın gerisindeki ağaçların altına çadır kurmak daha uygun olacaktır. Zemin olarak sorun çıkarmayacak düz araziye sahip. ücretli kamp alanı tercih edenler için ise adanın bulunduğu tarafta ada camping yer almakta. Elektirik ihtiyacınızı kafeden rica ederek karşılayabilir, ayrıca telefon çektiği için iletişim konusunda bir sorun yaşamazsınız.

3. Giderken yanımıza neler almamız gerekiyor?

Çok ayrıntılı bir alışveriş listesine sahip değilseniz demircili köyünde bulunan marketlerden çoğu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Rüzgarlı bir bölge olduğu için yanınızda ceket bulundurmakta fayda var. Bölgede bol çalı ağaç bulunduğu için odun bulma konusunda sorun yaşanmıyor.

4. Kamp alanında yapabileceğimiz etkinlikler nelerdir?

Doğaya zarar vermeyecek şekilde dikkatlice ateş yakılabilir.Demircili’nin herhangi bir bölgesinde bulunsanız da ada kısmı ve diğer plaj kuşaklarını keşfetmek için yürüyüşe çıkabilirsiniz.

5. Kamp yeri değerlendirmesi ?

Aile ortamına uygun ve güvenli bir alan. Üstelik köyde yaşayan insanlar da gayet sıcakkanlı ve yardımsever. Doğayla iç içe huzurlu zaman geçirmek isterseniz demircili koyuna gitmenizi tavsiye ederim.

Sokak Görünümü

Yorumlar - 7

Ali sayin

Ali sayin

İzmir’i ayrı çadır keyfini AP ayrı seviyorummmm

Sefik.888888

Güzel yer ✌?

Alper yılmaz

Alper yılmaz

Emeği geçen herkese teşekkür ederim ☺️

naturalkamp

naturalkamp

Koylarda güzel kamp atılıyor tavsiye edilir..

Beyzaozz

Beyzaozz

Böyle detaylı bilgiler verdiğiniz için teşekkürler, kaydettim gideceğim

Ayşe nur okuyucu

Ayşe nur okuyucu

Maviiii 🙂

Ali

Ali

Emeğinize sağlık bilgioendirici bir yazı olmuş

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle