Arama
Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş

Değirmen kamp kazdağları Balıkesir/ Edremit

  • 661 defa görüntülendi
  • 1 defa kaydedildi

Açıklama

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli köyünde bulunan Değirmen Camping Bungalov, köy meydanına 500 metre yürüme mesafesinde kalıyor. Kazdağlarından gelen serin derenin hemen yanı başında huzurlu, güzel bir mekan kurulmuş. Edremit otogarından 78 kolu hat ile Zeytinli köyüne 2 saatte bir ulaşımı mevcut. Aynı zamanda kendi aracıyla gelen misafirler kolay ulaşım sağlayabiliyor. 

Kamp alanından hemen önce Değirmen Mesire Alanı geliyor fakat kamp alanı ile ayrıştırılmış durumda. Günübirlikçiler ile aynı alanı paylaşmıyorsunuz. İki alanın da yeterli otopark alanı var.

Tesis içerisinde restoran ve içecek dolabı bulunuyor tabii kısıtlı seçenekler var. Dilerseniz malzemelerinizi getirerek alandan temin edebileceğiniz mangallar ile yeme içme alanında kendi yemeğinizi hazırlayabiliyorsunuz. Mangallar çadır alanında kullanılmıyor. Kontrollü bir şekilde koku ve dumana alanda çok fazla maruz kalmadan ayrı alanda kullanıyorsunuz. 

Kamp alanına 500 m kadar bir mesafede Zeytinli köyünde de çok seçenek olmamakla birlikte yemek yiyebileceğiniz alanlar var. 

Bayram ve yoğun zamanlar dışında aile çadır kısmı ayrı tutuluyor. Dere kenarına kadar çadır alanı var ve çadır alanlarında birbirine yakın olarak yeteri kadar priz ve ışıklandırma mevcut. Fakat gece 1’de ışıklandırma ve prizler kapatılıyor. Kamp alanı sessizliğe bürünüyor. Bunu göz önünde bulundurmak gerekli. 

Telefon ve internet çekiyor.

En önemli konumuz olan tuvalet ve duşlar, temiz ve bakımlı özen gösteriyorlar. Fakat 2 duş 2 tuvalet mevcut, yine de 2 günlük konaklama deneyimim de yoğunluğa maruz kalmadım. Tesiste 6 adet yerden yüksekte bulunan bungalow evler mevcut. Evler de bakımlı ve özenli görünüyorlar. Bungalow alanı için ayrı daha sakin bir alan hazırlanmış. Aynı zamanda bu bahçe kısmında ki çimenlik alana aile çadırları kuruluyor. Alan daha sık ve loş rahatsız etmeyecek bir ışıklandırma ile çevrilmiş, düzenli piknik masaları da yerleştirilmiş. 

Değirmen,  tertemiz dere kenarında,  tamamen doğanın kalbinde kurulmuş bir tesis, kuş cıvıltıları ve dere sesiyle huzur veriyor. Kitabınızı, kahve ve  hamağınızı kapıp Kazdağlarına dinlenmeye gidebilirsiniz.

Video

Sokak Görünümü

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle