Arama
Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş

Açıklama

Kamp alanı , Mersin ili Taşucu ilçesine ortalama 3 km  uzaklıkta. Mersin merkez ile Taşucu arası ortalama 100 km. Biz kendi aracımız ile gittik. Ancak Taşucu merkezden taksi ile de gidilebilir. Ortalama 50 – 80 TL den fazla tutmayacaktır diye düşünüyorum. Maalesef kamp alanına giden toplu taşıma bulunmuyor. Mersin Taşucu arası E-5 üzerinden gidiliyor. Trafik çok yoğun olmuyor. Pazar günü hariç  Tatil bölgesi olduğu için sahil yolu kalabalık olabiliyor.

Tesis içerinde market bulunmuyor. Ancak restoran var. 3 öğün yemek çıkıyor. Kahvaltı ve ya ızgara çeşitleri mevcut. Biz 1 öğün denedik ve memnun kaldık. Fiyatlar ortalama 130 ile 150 TL arası ( kişi başı ) değişiyor. Kahvaltı 100 TL. Yemek istemezseniz de içecek , ekmek , dondurma satın alabiliyorsunuz. En yakın restoranlar Taşucu merkezde. 5 dakika uzaklıkta. Her türlü yemek ve içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Elektrik belirli noktalarda var ve sabit. Kendi uzatma kablonuz var ise kullanabiliyorsunuz. Elektrik kullanımı için günlük  40 TL ödemeniz gerekiyor. 4 adet duş , 2 adet WC  , 2 adet soyunma kabini mevcut. Ortak alanlar ,  belirli aralıklar ile temizleniyor. Duş kısmında sıcak su var. Bulaşıklarınızı yıkamak için mutfak kısmı da mevcut. Genel olarak temiz. Tüm kamp tek bir ortak soğutucu kullanıyor. Tek eksiği soğutucu kısmı. Soğutucu kısmı yeterli olmuyor. Koyduğumuz eşyalar ya soğumuyor ya da kayıp oluyor.

 Tesisin olduğu bölgede şebeke problemi yok. Hatlar çalışıyor.  Tesis 3 bölümden oluşuyor. Karavan alanı , çadır alanı ve bungalov alanı. Karavan ve bungalov alanına çadır kurulumuna müsaade etmiyorlar. O alanlar ile tek ortak nokta restoran bölümü. Çadır kurulan yerler genel olarak düz ve kum. Alt tabaka da kuruluma engel rahatsız edici bir durum oluşmuyor. Çadır alanının büyük bir bölümü ağaç altı. Tavsiye tesise erken giriş yapıp ağaç altı bulabilmek  tesise en erken 08:00   – en geç 20:00 da giriş yapılabiliyor. Bu saatler dışında çadır kurulumuna müsaade edilmiyor. Çıkış ise en geç 12:00. Rezervasyon yapamıyorsunuz. Yer var ise tesise kabul ediyorlar.

Deniz çok temiz ve berrak. Kumsal yerine ufak taşlık. Taşlık olmasının avantajları da var dez avantajları da. Dez avantajı denizden çıkarken kayganlık sebebi ile zor olabiliyor  Deniz ayakkabısı ile daha rahat olabilir. Avantajı ise kumsaldan çadıra kum taşmıyorsunuz. Deniz kenarında şezlonglar mevcut. Genel olarak şezlong sayısı yeterli. 

Tesis sadece aile ve kadın arkadaşları kabul ediyor. Erkek erkeğe girişe müsaade edilmiyor. Biz ailemiz ile çok rahat ettik. ( eşim ve 5 yaşında oğlum ). Çünkü genelde çocuklu aileler tercih ediyor ve çocuklar kendilerine göre birini bulabiliyor. Çocuklar için park mevcut. Akşamları çok sessiz ve sakin oluyor. Kafa dinlemek için bire bir. Ve akşamları çok güzel bir deniz manzarası var. Tesis de kümes hayvanları mevcut. Bir nevi çiftlikte gibi süreki dolanıyorlar. Sabah 5 te ötmeye başlıyorlar.. kısacası kampta hayat biraz erken başlıyor.

Yakın çevrede su sporlar ve ya atv turu yapabileceğiniz tesisler mevcut. Tabi bu bölgelere gitmek için kendi aracınız ile ulaşım sağlanması gerekli. Elektrik ihtiyacı için uzatma kablosu yanınızda olmalı. 

Tesisteki en ılımlı ve güler yüzlü arkadaş Serhan bey. Her türlü ihtiyaç ile ilgilenmeye çalışıyor. Bir ihtiyacınız  olur ise ; direk kendisi ile çözmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

Şimdiden herkese bol keyifli kamplar diliyorum.

Sokak Görünümü

Yorum Ekle

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle