Arama
Kamp Alanı Ekle
  • Kaydettiğiniz yer yok.

Kaydettikleriniz : 0 kayıt

Giriş

Fotoğraflar

Açıklama

 

Eşen Çayı 

Merhabalar:)

*Sizlere, kalabalıktan uzak muhteşem gün batımını izleyebileceğiniz Eşen Çayı’ndan bahsetmek istiyorum. Eşen Çayı, Patara Antik Kentinin 6 km. Batısından Akdenize dökülüyor ve Muğla ile Antalya il sınırını belirliyor. Ben bu yazıda size çayın sol tarafından bahsedeceğim.

*Sahil boyunca uzanan ve tıpkı Patara’nın kumsalı gibi bize çölü anımsatan kumlu yapısı rüzgârın etkisiyle yer yer tepeler oluşturuyor. Evet tıpkı Patara’daki kum tepeleri gibi ? Yeri gelmişken söyleyelim; biraz rüzgârlı bir havası var ve akşamları hafif serin oluyor.

*Ormanlık alandan fazla söz edemesek de ağaç yok değildir. Sahil, genellikle ağaç diplerinde oluşan tepecikler yüzünden çadır alanı için pek uygun değildir. Biz biraz yürüyüp bakındıktan sonra nihayet uygun gölge bir alan bulabilmiştik. Ama güneşten rahatsız olmuyorsanız dilediğiniz yere çadır kurabilirsiniz.

*Market veya su bulabileceğiniz bir çeşme yok. Fakat bölgede yazlık için veya balıkçı barınağı olarak kullanılan ahşap el yapımı şirin evler var. Konaklayanlar çok sempatik ve yardımsever, bize çok sıcak davrandılar; su ihtiyacımızı karşılayıp mutfaklarında kahve yapmamıza dahi izin verdiler?

*Tuvalet yok, doğal yöntemler var? İnternet çekiyor.

*Akşamları bölgede pek ışık olmadığından gece gökyüzünün inanılmaz güzelliğini serin kumlara yatarak izleyebilirsiniz. Hatta ay ışığında sahil boyu yürüyüş yaparsanız yengeçlerin deniz kenarındaki suyla dansını da izleyebilirsiniz (çok fazla yengeç var ama daha çok akşamları ortaya çıkıyorlar). Vahşi hayvana hiç denk gelmedik.

*Rüzgarlı doğasından dolayı denizi bazı zamanlarda biraz dalgalı oluyor ama dalga sevmeyenler çayın durgun suyuyla da serinleyebilir.

*Gün batımında balıkçı teknelerinin de görüntüsüyle eşsiz bir manzarada, fotoğraflarınız için çok güzel görüntüler yakalayabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Yorumlar - 1

Yağmur

Yağmur

Harika bir manzara en kısa zamanda gitmek isterim

Değerlendirmenizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf Ekle